T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı
« Geri
Son güncelleme tarihi: 19.02.2014

Yardım Masası Amacı ve Kapsamı

Yardım Masası, Kimyasalların Kaydı, Değerlendirmesi, İzni ve Kısıtlanması (KKDİK) ve Maddelerin ve Karışımların Sınıflandırılması, Etiketlenmesi ve Ambalajlanması (SEA) kapsamındaki tüm bilgilendirmeler, gerekli belgeler, bağlantılar ve sıkça sorulan soruların yer aldığı , aynı zamanda ek bilgi gereksinimi oluştuğunda 'Soru Formu' üzerinden Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na soru yönlendirilerek Bakanlık tarafından verilecek cevaba ulaşılmasının sağlandığı bir bilgilendirme uygulamasıdır.

 

Yardım masasının amacı, sanayicinin KKDİK ve SEA kapsamında ihtiyaç duyacağı tüm bilgilere kolay, hızlı ve etkin bir şekilde tek noktadan erişimin sağlanmasıdır. Duyurular ve Haberler sayfaları üzerinden hatırlatma ve bilgilendirmeler güncel olarak sağlanmaktadır. Muhtemel sorular ve cevapları 'Sıkça Sorulan Sorular' bölümünde bulunmaktadır.  Anahtar kelimeler üzerinden yapılacak sorgulamalar ile ihtiyaç duyulan sorunun cevabına ulaşım mümkün olmaktadır. 

 

Soru formu ile, ek soruların Bakanlığa ulaştırılması sağlanmaktadır. Ancak, sorularınızı yöneltmeden önce yardım masasının 'Sıkça Sorulan Sorular' bölümünün okunması önemle tavsiye edilir. Sorularınız uzmanlar tarafından değerlendirilmekte ve  en kısa sürede e-posta olarak geri bildirimi yapılmaktadır.

 

Yardım Masası kapsamında sorulara verilen cevaplar bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir hata, ihmal ya da yanıltıcı ifade kullanılması durumunda herhangi bir sorumluluk kabul edilmez. Nihai karar ve sorumluluk tamamen soru sahibine aittir.

 

Yardım Masası Kullanım Klavuzuna Buradan Ulaşabilirsiniz.